Stream nefunguje

Hlavní nádraží Praha: vlaky v přímém přenosu

  • Počet zhlédnutí:
  • Zachyťte nákladní vlak!
    ×

    Občas se na hlavním nádraží objeví i nákladní vlak. Zachyťte ho a nasdílejte na Facebooku!

  • Co je slow TV?
    ×

    Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

    Jak sledovat Slow TV?
    Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

    ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

    DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

    AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

    Inspirace a technické řešení
    Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

    Navrhněte nové vysílání!
    Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

  • Zašlete video

Sledujte živě:

23:02
OdjezdČasZpožděníNástupiště / kolej
KamPřes
BENEŠOV U PRAHYPraha-Vršovice, Praha-Hostivař, Říčany, Senohraby, ČerčanyOs
Os 2577
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
  • vlak nečeká na žádné přípoje
23:055J / 24J
PARDUBICE HL.N.Praha-Libeň, Kolín, PřeloučRx
Rx 877 Josef Václav Myslbek
rychlík vyšší kvality
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • ve vlaku je plánováno řazení vozu s bezdrátovým připojením k internetu
  • ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V
  • vůz nebo oddíly vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let
  • přeprava spoluzavazadel s možností rezervace místa pro jízdní kolo a cestujícího, v některých vlacích pouze pro jízdní kolo
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku
23:133S / 2S
BEROUNPraha-Smíchov, Černošice, DobřichoviceOs
Os 8874
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
  • vlak nečeká na žádné přípoje
23:172J / 7J
DĚČÍN HL.N.Praha-Holešovice, Kralupy n.Vlt., Roudnice n.Lab., Lovosice, Ústí n.L.hl.n.R
R 670
rychlík
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • vůz nebo oddíly, vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let
  • úschova během přepravy s možností rezervace místa pro jízdní kolo
23:224S / 20S
NYMBURK HL.N.Praha-Vysočany, Čelákovice, Lysá nad LabemOs
Os 9150
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
  • vlak nečeká na žádné přípoje
23:257S / 32S
TÁBORPraha-Vršovice, Benešov u Prahy, OlbramoviceR
R 733
rychlík
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • vůz nebo oddíly vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let
  • úschova během přepravy s možností rezervace místa pro jízdní kolo
23:31
PLZEŇ HL.N.Praha-Smíchov, Beroun, Zdice, Hořovice, Kařez, RokycanyR
R 750 Radyně
rychlík
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V
  • dámský oddíl (oddíl pro samostatně cestující ženy)
  • vůz nebo oddíly vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let
  • přeprava spoluzavazadel s možností rezervace místa pro jízdní kolo a cestujícího, v některých vlacích pouze pro jízdní kolo
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
23:35
ŘÍČANYPraha-Vršovice, Praha-Hostivař, Praha-UhříněvesOs
Os 9157
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
  • vlak nečeká na žádné přípoje
23:356J / 28J
PRAHA-RADOTÍNPraha-SmíchovOs
Os 9976
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
  • vlak nečeká na žádné přípoje
23:47
BOHUMÍNKolín, Pardubice hl.n., Česká Třebová, Olomouc hl.n., Ostrava-Svinov, Ostrava hl.n.IC
IC 547 Ostravan
Intercity
  • povinná rezervace míst - nutno si dopředu zajistit místenku nebo si ji zakoupit u průvodčího v daném vlaku
  • bistrovůz
  • ve vlaku je plánováno řazení vozu s bezdrátovým připojením k internetu
  • ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V
  • přeprava spoluzavazadel s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo a cestujícího, v některých vlacích pouze pro jízdní kolo
23:49
BUDAPEST-KEL.PU.Pardubice hl.n., Brno hl.n., přímé vozy, Wien HbfEN
EN 477 Metropol
EuroNight
  • ve vlaku řazeny k sezení pouze vozy 2.vozové třídy
  • lůžkový vůz
  • lehátkový vůz
  • povinná rezervace míst - nutno si dopředu zajistit místenku nebo si ji zakoupit u průvodčího v daném vlaku
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V
  • přeprava spoluzavazadel s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo a cestujícího, v některých vlacích pouze pro jízdní kolo
  • vlak veze přímý vůz
23:57
MĚLNÍKPraha-Vysočany, Měšice u Prahy, NeratoviceOs
Os 9520
osobní vlak
  • úschova během přepravy (do vyčerpání kapacity)
0:16
DOBŘÍŠPraha-Vršovice, Praha-Braník, Vrané n.Vltavou, Měchenice, ČisoviceOs
Os 2001
osobní vlak
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku
0:19
KLADNO-OSTROVECODKLONOs
Os 9840
osobní vlak
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku
0:19
KOLÍNPraha-Běchovice, Úvaly, Český Brod, Poříčany, Pečky, VelimOs
Os 9301
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
0:21
KRALUPY N.VLT.Praha-Holešovice, Roztoky u Prahy, Libčice n.Vlt.Os
Os 9600
osobní vlak
  • samoobslužný způsob odbavování cestujících, platí vyhlášené podmínky jednotlivých dopravců
0:23
PříjezdČasZpožděníNástupiště / kolej
OdkudZe směru
Linz HbfPulgarn, Pregarten, Summerau, Rybník, České Budějovice, TáborEx
Ex 1546 Jižní expres
Expres
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • občerstvení roznáškovou službou
  • ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V
  • přeprava spoluzavazadel s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo a cestujícího, v některých vlacích pouze pro jízdní kolo
22:575 min7J / 30J
KolínVelký Osek, Poděbrady, Nymburk hl.n., Lysá nad Labem, ČelákoviceOs
Os 2577
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
  • vlak nečeká na žádné přípoje
23:025J / 24J
DobříšČisovice, Měchenice, Vrané n.Vltavou, Praha-Zbraslav, Praha-Braník, Praha-VršoviceOs
Os 2022
osobní vlak
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku
23:053S / 8S
Graz HbfMürzzuschlag, Wien Hbf, Břeclav, Brno hl.n., Pardubice hl.n., Kolínrj
rj 372 W. A. Mozart
railjet
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • restaurační vůz
  • palubní portál
  • ve vlaku je plánováno řazení vozu s bezdrátovým připojením k internetu
  • ve vlaku řazen vůz s přípojkou 230 V
  • tichý oddíl
  • vůz nebo oddíly vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let
  • dětské kino
  • přeprava spoluzavazadel s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo a cestujícího, v některých vlacích pouze pro jízdní kolo
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
23:1415 min2 / 1
StrančiceŘíčany, Praha-Uhříněves, Praha-Hostivař, Praha-VršoviceOs
Os 9150
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
  • vlak nečeká na žádné přípoje
23:227S / 32S
BerounDobřichovice, Černošice, Praha-SmíchovOs
Os 8875
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
  • vlak nečeká na žádné přípoje
23:252J / 7J
Praha-HolešoviceR
R 733
rychlík
  • do označených vozů možno zakoupit místenku
  • vůz nebo oddíly vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let
  • úschova během přepravy s možností rezervace místa pro jízdní kolo
23:27
Roudnice n.Lab.Vraňany, Kralupy n.Vlt., Roztoky u Prahy, Praha-HolešoviceOs
Os 6927
osobní vlak
  • samoobslužný způsob odbavování cestujících, platí vyhlášené podmínky jednotlivých dopravců
23:51
KolínVelim, Pečky, Poříčany, Český Brod, Úvaly, Praha-BěchoviceOs
Os 9362
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
23:5110 min
Benešov u PrahyČerčany, Senohraby, Říčany, Praha-Hostivař, Praha-VršoviceOs
Os 2574
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
23:52
ŘevniceDobřichovice, Černošice, Praha-Radotín, Praha-SmíchovOs
Os 9975
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
23:55
RakovníkLužná u Rak., Kladno, Pavlov, Praha-ZličínOs
Os 9803
osobní vlak
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku
0:00
ČerčanyTýnec n.Sázavou, Jílové u Prahy, Vrané n.Vltavou, Praha-Braník, Praha-VršoviceOs
Os 9024
osobní vlak
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku
0:05
Nymburk hl.n.Lysá nad Labem, Čelákovice, Praha-VysočanyOs
Os 5854
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
0:10
Ml.Boleslav hl.nVšetaty, Neratovice, Měšice u Prahy, Praha-VysočanyOs
Os 9551
osobní vlak
  • úschova během přepravy (do vyčerpání kapacity)
0:11
BerounDobřichovice, Černošice, Praha-SmíchovOs
Os 8877
osobní vlak
  • ve vlaku řazeny k sezení i vozy 1.vozové třídy
  • přeprava spoluzavazadel (do vyčerpání kapacity)
  • vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku, vybavený zvedací plošinou
0:25

Po pořadu Planespotting, kde sledujeme letadla nad Letištěm Václava Havla, jsme v redakci Slow TV chtěli dopřát podobný zážitek také fanouškům železnice. Toto je první ovoce našeho snažení. Podívejte se na pražské hlavní nádraží pěkně z výšky, pusťte si zvuk a zkontrolujte si na informační tabuli, jaké vlaky právě přijíždějí či odjíždějí ... a přitom nikam nespěchejte, v pomalé televizi vám žádný vlak neujede!

Záběr kamery nelze bohužel rozšířit až na 7. nástupiště. Po pravé straně brání výhledu budova. Kameru není ani možné bezpečně umístit a uchytit více „doleva“.

V případě VÝPADKU nám prosím napište na slowtv@playtvak.cz. Opravy přenosu se tak dočkáte nejrychleji. Děkujeme, že nám pomáháte!

Naši partneři

Za pomoc při umístění kamery děkujeme společnosti Mint Group, která nabízí pronájem kanceláří v budově Panorama Business Center s výhledem na Hlavní nádraží a panorama Prahy (6800 m² a 91 garážových míst).

Při komunikaci tématu spolupracujeme s experty z redakce ŽelPage ,která vydává magazín o drážní dopravě nejen v České republice, kalendář výletních vlaků a dalších zájmových akcí, výběrovou fotogalerii, řazení osobních vlaků a další databáze informací o kolejové dopravě.

    

Externí obrázek

Děkujeme serveru www.webcamplaza.net za šíření SlowTV.

Technologické řešení:

Video snímá IP kamera Axis P1365 s 80mm objektivem a funkcemi Lightfinder a WDR pro kvalitní barevný obraz v různých světelných podmínkách a dokonce i v noci.

Streamovací aplikace CamStreamer společnosti NetRex nahraná přímo v kameře dokáže spojit v reálném čase obraz a zvuk ze dvou různých zdrojů a poslat finální video bez jakéhokoli mezičlánku přímo do přehrávače Playtvak.cz.Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex.

Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2.

    

Sdílejte:

Komentáře

Celá on-line reportáž

Online na SlowTV

  • Krmítko Makov

    Ptačí krmítko v Makově

    1 069 169 zhlédnutí
  • Planespotting

    Planespotting

    17 926 962 zhlédnutí
  • Transportní loď na Labi.

    Loď RIO 2 brázdí vody Labe

    3 869 861 zhlédnutí
  • mazacka logo

    Mazací tramvaj jede Prahou

    3 860 648 zhlédnutí
  • Hlavní nádraží v Praze
  • potakova fotka
  • logo cercany

    Nádraží Čerčany

    299 261 zhlédnutí