Stream nefunguje

Rozpálené Staroměstské náměstí „okem Predátora“

 • Počet zhlédnutí:
 • Přineste kostku ledu!
  ×Když přijdete na Staroměstské náměstí do záběru kamery, můžete si pořídit mobilním telefonem originální termální selfie. Doporučujeme přinést něco studeného, s obrazem se dají dělat kouzla!
 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Letošní horké léto zvyšuje teploty především ve velkých městech. Proto jsme obnovili přenos, který jsme vám pouštěli v před 3 roky. 

Toto vysílání Slow TV vnáší do Staré Prahy prvky sci-fi. Podívat se můžete na rozpálené Staroměstské náměstí pohledem bezpečnostní termální kamery, která místo světelných paprsků používá k vykreslení obrazu tepelné senzory. Díky tomu nehraje roli den ani noc, důležité jsou jen rozdíly teplot.

Pokud dorazíte na Staroměstské náměstí, tak nám nezapomeňte do kamery zamávat, můžete si udělat originální selfie :-)

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí (3. 8. 2018)

Termokamera vidí pod šaty, ale ne přes sklo. Sledujte rozžhavený Staromák (22. 7. 2015)

Termokamera snímala rozpálený Staromák, lidé křepčili na obrazovce (3. 8. 2015)

Za spolupráci při instalaci kamery děkujeme restauraci Oliva Verde na Staroměstském náměstí. Restaurace se nachází přímo naproti orloji a nabízí pravou italskou kuchyní. 


Technologické řešení:

Termální IP kamera  Axis Q2901 - E 9mm v režimu barevného zobrazování. Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    

Tagy:
Sdílejte:

Komentáře

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 148 664 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 613 674 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  4 101 326 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  4 018 172 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  335 627 zhlédnutí