Stream nefunguje
Stream nefunguje

Ptačí hotel: Čekání na první návštěvníky

 • Počet zhlédnutí:
 • Zachyťte prvního návštěvníka!
  ×

  Již brzy nám začnou budku obhlížet první návštěvníci. Podaří se vám je zachytit a poslat na náš Facebook nebo e-mail slowtv@playtvak.cz.

 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Po loňském úspěchu živého přenosu z ptačí budky, ve kterém jste mohli několik týdnů sledovat zabydlování, hnízdění a krmení sýkorčí rodinky, jsme pro vás i letos připravili ptačí podívanou.

Budky jsou optimalizovany pro menší ptáky jako jsou sýkorky, modřinky nebo vrabci. Apartmán ptačího hotelu navrhla a vybavila Harddecore Gallery a technologicky zajistila společnost NetRex. Nacházejí se v nádherném prostředí Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V blízkosti pár minut doletu je k dispozici několik krmítek, park a vydatný vodní tok Vltava. Hosté zde mohou zdarma využít wi-fi připojení, dálkově ovládaná svítidla, záložní zdroj energie a hlavně inteligentní kamerový systém.

Budky mají stylový potisk od Harddecore Gallery, který vybrali na fanoušci Slow TV v rámci volby na Facebooku. Jarní motivy ptačích budek si můžete prohlédnout na zde.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Otvírák hobby

Ornitologové řeší záhadu růžové budky v designovém ptačím hotelu

Otvirak_reality

Píp šou, kterou můžete sledovat i v práci. Čech postavil skvělý ptačí hotel

Technologická výbava ptačího hotelu:

Dohled je v obou apartmánech zajištěn společností NetRex s pomocí diskrétní IP kamerové jednotky AXIS F44 se snímacími jednotkami (objektivy) F1035 a F1005. Dva objektivy vždy snímají interiér (zadní stěna a strop, podle potřeby lze přepínat), třetí sleduje kmen stromu kvůli případým zlodějům z řad savců. Apartmán má osvětlení LED diodami, má IR noční přísvit a je navíc osazen mikrofonem. Spojení se serverem Playtvak.cz zajišťuje streamovací aplikace CamStreamer a mobilní streamovací sada NetRex MVSi. Za poskytnutí konektivity vděčíme Chytré síti od O2.

Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex.

    

Ptáčci děkují

Za stavbu a vybavení ptačího hotelu děkujeme Harddecore Gallery, prodejní galerii v Praze na Senovážném náměstí, která zastupuje české i světové nezávislé tvůrce.

Sdílejte:

Komentáře

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 104 769 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 231 488 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  3 968 592 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  3 929 951 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  312 846 zhlédnutí