Stream nefunguje

Ptačí krmítko v Makově

 • Počet zhlédnutí:
 • Zachytíte strakapouda?
  ×

  V Makově můžete zahlédnout strakapouda velkého a středního. Pokud se vám je podaří v přenosu zachytit, nasdílejte nám snímky na Facebook.

 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Přenos z ptačího krmítka v ze záchranné stanice Makov pro vás pouštíme již třetí zimu. Přenos běží od listopadu do března, kdy je potřeba menší ptactvo přikrmovat, aby v chladu mělo dostatečné tukové zásoby a neumrzlo. 

Záchranná stanice živočichů Makov se nachází nedaleko Písku a funguje od roku 1993. Stanice ročně přijme okolo 500 zraněných, nemocných, vyčerpaných, nevyspělých nebo jinak handicapovaných volně žijících živočichů.

Stanice je vybavena 35 voliérami na ploše 4 000m2. Aktuálně se zde nachází přibližně 100 živočichů. Srnky, čápy bílé, husy velké, labuť nebo různé druhy kachen můžete spatřit i na webkameře.

Provozovatelem stanice je ČSOP Makov, vedoucím pan Libor Šejna, povoláním hajný. Kromě péče o zvířata se ve stanici také pořádají vzdělávací programy pro školy a veřejnost, ročně stanici navštíví více než 10 000 lidí. Kamera u krmítka je v provozu již sedm let - my jsme ji nyní pro účely Slow TV lehce upravili a dodali noční přísvit.

DMS MAkov

Podpořte Záchrannou stanici živočichů Makov

Pokud se vám pomalá televize s Makova líbí, můžete činnost stanice podpořit třeba formou dárcovské SMS. Další informace najdete na www.makov.cz

Pozorovací hra: vytváříme galerii zvířat

Během přenosu sestavujeme další galerii zvířat, která se ve streamu objevují a vy si ji můžete nyní prohlédnout v pravo v rubrice ON-LINE REPORTÁŽ.

Chcete mít vlastní krmítko? Několik tipů z Makova

Pokud si chcete zřídit vlastní krmítko a pozorovat přes zimu ptáky, pan Šejna z Makova doporučuje následující:

 • Správné menu: inspirujte se ošatkou z našeho vysílání! Slunečnice, ořechy, kukuřice, jeřabina, obilí ptákům chutná. Nikdy nekrmte mokrým nebo plesnivým pečivem.
 • Krmítko má být zastřešené: v našem vysílání z Makova není vidět, že nad ošatkou je plexisklová stříška, a tak krmení není zmáčené. Krmítka vždy opatřete stříškou.
 • Uklízejte prostor pod krmtkem: odhozené slupky a nepořádek pod krmítkem vždy ukliďte, abyste zabránili hnití a šíření nemocí. V Makově každý týden zem pod krmítkem dezinfikují.

Ptačí druhy, které můžete vidět na přenosu z Makova

bažant obecný, brhlík lesní, červenka obecná, řečetka zimní, čížek lesní, dlask tlustozobý, drozd kvíčala, hrdlička zahradní, hýl obecný, kachna divoká, káně lesní, kos černý, krahujec obecný, krkavec velký, morčák velký, pěnkava jíkavec, pěnkava obecná, pěvuška modrá, poštolka obecná, puštík obecný, sojka obecná, stehlík obecný, straka obecná, strakapoud malý, strakapoud prostřední, strakapoud velký, strnad obecný, střízlík obecný, sýkora babka, sýkora koňadra, sýkora lužní, sýkora modřinka, sýkora uhelníček, šoupálek dlouhoprstý, špaček obecný, volavka popelavá, volavka bílá, veverka obecná, vrabec domácí, vrabec polní, zvonek zelený,zvonohlík zahradní, žluna šedá, žluna zelená. Mimo to ke krmítkům chodí i vydra velká.

Stálí obyvatelé Makova:

čáp bílý, čáp černý, husa velká, labuť velká, srnec obecný.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Otvirak_idnes

Padesát druhů ptáků u jednoho krmítka. Teď je uvidíte na Slow TV

srnka

U krmítka na Slow TV je nával. Mráz a sníh žene ptáčky k hostině

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s kamerou Axis Q1615, kterou vytvořili na míru experti ze společnosti CamStreamer. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    

Sdílejte:

Komentáře

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 104 769 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 231 501 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  3 968 594 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  3 929 956 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  312 847 zhlédnutí