Stream nefunguje

Na pouti do Santiaga de Compostela

 • Počet zhlédnutí:
 • Pošlete nejkrásnější záběr
  ×

  Poutníci zdolávají cestu z Francie do cíle pěšky, zachyťte nejkrásnější momenty a pošlete je na slowtv@playtvak.cz.

 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Letní Slow TV experiment Camino de Santiago!

Již déle než rok fungování Slow TV v naší redakci přemýšlíme o následujícím experimentu: jaké by bylo sledovat v přímém přenosu nějakou dlouhou a zajímavou cestu přímo z pohledu chodce? Ta příležitost je nyní zde díky partě cestovatelů Grex Peregrinatorius: následující měsíc se budeme spolu s nimi v tomto technologicky náročném letním streamu pokoušet absolvovat slavnou pouť do Santiaga de Compostela. Držte nám i poutníkům palce!

Upozornění pro diváky: pokrytí 3G a 4G LTE internetem na španělském venkově je nízké, proto má tento stream nižší kvalitu videa. Omluvte také případné výpadky na místech bez signálu.

Svatojakubská pouť (Camino de Santiago) je jednou z nejvýznamnějších křesťanských poutí, jejíž historie sahá hluboko do středověku. Trasa je od roku 1993 zapsána na seznam světového dědictví UNESCO a je velice oblíbená mezi cestovateli, jejichž motivace dnes zdaleka není jen náboženská. Jen v roce 2015 cestu absolvovalo 262.458 poutníků z celého světa. Camino nabízí možnost vidět krásu španělské přírody a kultury a poskytuje příležitost setkat se se zajímavými lidmi.

Na francouzské trase

Camino má celkem 12 základních tras, z nichž asi nejznámější, francouzská, začíná v St. Jean Pied de Port na francouzské straně Pyrenejí a končí přibližně o 780 km dále v Santiagu de Compostela. Někteří poutníci (i ti naši to mají v plánu) nakonec pokračují ještě dále až na břeh oceánu, do městečka Fisterra.

Poutníci a program vysílání Slow TV

Kameru s mobilní streamovací sadou budou střídavě nosit čtyři poutníci z cestovatelské skupiny Grex Peregrinatorius, kteří se s tímto nápadem sami přihlásili v redakci Slow TV. Každý den ujdou 20-40 kilometrů a odpoledne si najdou místo k přespání. Pokud bude signál, vysílat chtějí každý den od 7.00 ráno do 20.00, a to jak při chůzi po krajině, tak při zastávkách ve městech, hospodách a ubytovnách. Doprovázet nás budou svými komentáři a fotkami v on-line reportáži. Pokud to bude možné, uslyšíme autentický zvuk z mikrofonu, v ostatních případech uvidíte video s podkresovou hudbou.

„Jsme partička obyčejných lidí milujících cestování. Právě proto jsme se rozhodli pro název Grex Peregrinatorius. Toto na první pohled krkolomné slovní spojení je možné přeložit jako tlupa cestovatelů či skupina poutníků. A tím my bezpochyby jsme. Neorganizovanou, věčně nadšenou, častokrát chaotickou bandou, která neodolá žádné cestovatelské výzvě.“

Zleva: Andrej Lobotka, Martin Kuric, Martin Pleško a Tomáš Jakubík.


Speciální streamovací souprava pro cestovatele

Pro tento přímý přenos vytvořili naši partneři ze společnosti NetRex na míru speciální streamovací sadu s miniaturní IP kamerou AXIS F41 a snímací jednotkou AXIS F1025 umístěnou přímo na batohu poutníka. Streamovací aplikace CamStreamer zajišťuje vysílání přímo z kamery na server Playtvak.cz buď s podkresovou hudbou nebo realistickým zvukem. Mobilní vysílání ze zahraničí je možné díky bonding routeru Peplink se dvěma LTE modemy a roamingovými kartami O2. Sada umožňuje wi-fi připojení pro poutníky a GPS pro zobrazení pozice na mapě, napájení zajišťuje LiPol akumulátor na 18 hodin provozu a rychlá nabíječka, která baterii nabije na plnou kapacitu za 90 minut.Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se najdete na facebookovém profilu NetRex.

    

Sdílejte:

Komentáře

Poskytovatelem technologie pro sledování aktuální polohy poutníků je společnost NetRex.

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 104 768 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 231 480 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  3 968 589 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  3 929 937 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  312 846 zhlédnutí