Stream nefunguje

Loď RIO 2 brázdí vody Labe

 • Počet zhlédnutí:
 • Zachyťte zajímavou loď!
  ×

  Nasdílejte nám na náš Facebook zajímavé snímky lodí, které loď RIO2 na své plavbě míjí!

 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

V živém přenosu z nákladní lodi RIO 2 můžete již do dubna sledovat každý den život kapitána Batisty, lodníka Kuby a dalších členů posádky.

Soulodí tvoří tlačný remorkér Rio 2 a dva tlačné čluny - Vida 10 a TČ 2. Plavidla mají na šířku přes deset metrů. Jsou uzpůsobena pro přepravu těžkých nákladů nebo velkorozměrného zboží, které by ani nebylo možné transportovat pozemní dopravou. Celková nosnost soulodí je 1 800 tun.

Remorkér brázdí Labe a kanály mezi Děčínem a Hamburkem a vy můžete být díky ochotnému a sdílnému kapitánu u toho.

V případě, že se stream pouze načítá a nevidíte obraz, vjela loď do oblasti bez signálu pro přenos dat. Zkuste to prosím později, zajištění přenosu po celé trati z Čech do Německa je technicky nejnáročnější částí projektu.

V případě VÝPADKU nám prosím napište na slowtv@playtvak.cz. Opravy přenosu se tak dočkáte nejrychleji. Děkujeme, že nám pomáháte!

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK A ONLINE REPORTÁŽ

Lod do Hamburku

Lodí do Německa

Spolupráce a technologické řešení:

    

Technologii pro živý přenos a WIFI na palubě zajišťuje společnost DataRail Czech Republic a.s. prostřednictvím vlastního řešení TrainData M400 a připojení do všech dostupných sítí současně. Za připojení s pomocí 4 roamingových karet děkujeme společnosti O2.

Obraz snímá otočná IP kamera AXIS Q6045-E-MkII poskytující barevný obraz ve dne i v noci. V její paměti je nahraná aplikace CamStreamer společnosti NetRex, která umožňuje přenos videa přímo z kamery do přehrávače Playtvak.cz. Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex.

Sdílejte:

Komentáře

Poskytovatelem technologie pro sledování aktuální polohy lodi je společnost Data Rail Czech Republic

Celá mapa

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 148 664 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 613 674 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  4 101 326 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  4 018 172 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  335 627 zhlédnutí