Stream nefunguje

Krmítko pro veverky

 • Počet zhlédnutí:
 • ×
 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Krmení veverek

V živém přenosu z areálu záchranné stanice PINKY jste měli možnost pozorovat stromovou plošinu s krmítkem pro veverky. Na plošině byla trvale miska s vodou, miska s ovocem, zeleninou a žampióny a speciální krmítko se slunečnicí a ořechy, které dokáže otevřít jen veverka. Největší šanci zahlédnout na plošině divoké veverky byla brzy ráno po rozednění a během dopoledne.

Stálé návštěvnice

Krmítko v okamžiku spuštění živého přenosu (březen 2018) pravidelně navštěvuovali čtyři divoké veverky, z nichž dvě byly odkrmeny v záchranné stanici a po vypuštění do přírody zůstaly žít v okolí. Stálými návštěvníky jsou:

MALÁ PINKY
Nalezena byla v roce 2014 jako ztracené a těžce podvyživené mládě v Říčanech. Týž rok na podzim byla vypuštěna do přírody v areálu záchranné stanice, následující tři a půl roku žije v okolí. Za tu dobu prokazatelně desetkrát porodila a odchovala mláďata. Je to dominantní samice, vládkyně zdejšího teritoria. Poznáte ji podle mahagonové (hnědo-rezavé) barvy a podle toho, že ze všech čtyř veverek tráví na krmítku nejvíc času.

BAGOUN
Nalezen byl v roce 2014 jako ztracené mládě v Praze na Letné. Týž rok na podzim byl vypuštěn do přírody v areálu záchranné stanice, následující tři a půl roku žije v okolí. Je to zkušený a životem protřelý samec a je otcem většiny mláďat Malé Pinky. Poznáte ho podle světle hnědé barvy (je světlejší než Malá Pinky) a podle toho, že stejně jako všichni samci neztrácí čas jídlem, takže je na krmítku obvykle jen krátce a po rychlém zhltnutí pár soust zmizí.

SAZINKA
Dcera Malé Pinky z letního vrhu 2017, je jí tedy necelý rok. Díky své klidné a trpělivé povaze se na rozdíl od sourozenců nenechala Malou Pinky vyhnat z jejího teritoria a ta ji na svém území toleruje. Má srst černé barvy a proto je bohužel v záběrech kamery neodlišitelná od samečka Blacka.

BLACK
Divoký sameček, který se v lokalitě zabydlel na konci roku 2016, letos mu tedy budou 2 roky. Stejně jako Sazinka má srst černé barvy.

Poděkování

Za možnost přenosu děkujeme záchranné stanici pro veverky PINKY. Touto čistě jen na veverky specializovanou záchrannou stanicí každoročně projde kolem stovky nalezených veveřátek z celé ČR (za 10 let existence stanice jich bylo 931). Rodinná stanice je situována na samotě a o její chod se starají manželé Kateřina a Petr Soukupovi. Kateřina je letitou specialistkou na život divokých veverek, o sedmiletém pozorování divoké veverky napsala unikátní knihu „Veveřácká kronika“, která se dočkala již několika dotisků. V ČR začala Kateřina před lety jako první propagovat speciální krmítko pro veverky, které se s jejím „atestem“ dá i koupit. Podrobné informace o záchranné stanici Pinky, jejích svěřencích, krmítku i knize „Veveřácká kronika“ najdete na webových stránkách stanice (http://www.veveratka.cz) i na jejich facebookovém profilu.  

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS Q1635. Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    

Sdílejte:

Komentáře

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 072 879 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  17 962 082 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  3 880 100 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  3 867 494 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  300 680 zhlédnutí