Stream nefunguje

Za pražskou divočinou

  • Počet zhlédnutí: 2 461

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do prosince 2017 budeme každou středu procházet krajinou Čech a Moravy. Za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. Průvodcem po krajině nám bude křovinář Ivan Van Chrasten.

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy.

Dívčí válka a pražská divočina

V osmém dílu našich cest se poprvé podíváme do Prahy. Přímý přenos z kulturní krajiny vás zavede na bájemi opředený Vyšehrad a na Dívčí Hrady.

Vyšehrad je protiváha řeckých Delf. Existovala Libuše? A kdo to byl? Proč ji Kosmas „ubytoval“ na Libušíně a ne na Vyšehradě? Libuši s Vyšehradem pevně spojil až Přibík Pulkava z Radenína, možná na pokyn císaře Karla IV.

A proč se Vyšehradu kdysi říkalo Chrasten? Hádáte-li, že to mělo něco společného s chrastím, roštím a křovím, jste na správné stopě. S geologem Radkem Mikulášem budeme mluvit o knize Divoká příroda v Praze a okolí a pokusíme se přijít na to, kde se vzal Čertův kámen.

Přejdeme řeku a prodereme se novou divočinou k Děvínu. Postavily si tam ženy pevnost? A byla dívčí válka boj nebo slavnost?

Předpokládaný harmonogram:

12:30 - začátek přenosu na pražském Vyšehradě.

15:00 - přecházíme Vltavu přes železniční most

16:00 - docházíme na Dívčí hrady

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS FA54 . Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    

Komentáře

Sledujte živě