Stream nefunguje

Za pražskou divočinou

 • Počet zhlédnutí:
 • ×
 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do prosince 2017 budeme každou středu procházet krajinou Čech a Moravy. Za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. Průvodcem po krajině nám bude křovinář Ivan Van Chrasten.

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy.

Dívčí válka a pražská divočina

V osmém dílu našich cest se poprvé podíváme do Prahy. Přímý přenos z kulturní krajiny vás zavede na bájemi opředený Vyšehrad a na Dívčí Hrady.

Vyšehrad je protiváha řeckých Delf. Existovala Libuše? A kdo to byl? Proč ji Kosmas „ubytoval“ na Libušíně a ne na Vyšehradě? Libuši s Vyšehradem pevně spojil až Přibík Pulkava z Radenína, možná na pokyn císaře Karla IV.

A proč se Vyšehradu kdysi říkalo Chrasten? Hádáte-li, že to mělo něco společného s chrastím, roštím a křovím, jste na správné stopě. S geologem Radkem Mikulášem budeme mluvit o knize Divoká příroda v Praze a okolí a pokusíme se přijít na to, kde se vzal Čertův kámen.

Přejdeme řeku a prodereme se novou divočinou k Děvínu. Postavily si tam ženy pevnost? A byla dívčí válka boj nebo slavnost?

Předpokládaný harmonogram:

12:30 - začátek přenosu na pražském Vyšehradě.

15:00 - přecházíme Vltavu přes železniční most

16:00 - docházíme na Dívčí hrady

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS FA54 . Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    

Komentáře

Kudy?

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 148 670 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 613 724 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  4 101 372 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  4 018 201 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  335 634 zhlédnutí