Stream nefunguje

Za křovím Hříběcích hor

  • Počet zhlédnutí: 2 183

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do listopadu 2017 budeme každou středu procházet krajinou Čech a Moravy a za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. Průvodcem po krajině nám bude vždy křovinář Ivan Van Chrasten.

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy.

Cesta pátá: Za křovím Hříběcích hor

V již pátém díle našeho putování českou kulturní krajinou se dostáváme zatím nejvíce východním směrem. Budeme se pohybovat na úpatí a v blízkém okolí Chřibů - malých moravských hor, které z hlediska geomorfologie náleží již do Karpat. V takovéto oblasti pak můžeme očekávat - pro ČR jako celek - poměrně netypické věci, jako je těžba ropy, lignitu, nádherně čisté bukové lesy, netypické světce (Jan Sarkander) a také krásná křoví. Těmi nás bude opět neomylně provádět Ivan Van Chrasten. 

Jako každý náš SLOW přenos bude i tento dobrodužný a dlouhý, proto  uvádíme několik ,,časově-záchytných“ bodů pro Vaši lepší orientaci:

Přibližně 13,20h - Přicházíme k hrobové části objektu hrobky Marie Von Ebner Eschenbach, místní literátky, jakési německy píšící Boženy Němcové na Moravě. Bude malý kytarový koncert i pouštění vlašťovek po větru.

Přibližně 14,50h - Procházíme první ,,přírodou“ dne - konkrétně parkem zámku v Zdislavicích.

Kolem 15,20h - Míjíme kostel Nejsvětější Trojice ve Zdounkách, kde žil snad i Svatý Jan Sarkander

Přibližně 16h - Hlavní křovinaření dne v podání Ivana Van Chrastena - v Bukových lesích a skalách u místa ,,Komínky“

Okolo 16,20h - Prohlížíme si vísku Kostelany (snad s panem starostou) a stavujeme se za panem historikem Jiřím Blahou - který nám ukazuje nejen své ,,muzeum Chřibů“, ale i fragmenty tělesa dálnice a mostků.

S podvečerem končí i naše pátá cesta.


Poděkování partnerovi

CZECH NATIONAL TRUST - Smyslem činnosti Czech National Trust je záchrana kulturního a přírodního dědictví pro příští generace. Inspirovali jsme se modelem britského National Trustu a naší vizí je celonárodní hnutí na záchranu kulturního dědictví, historických objektů, zahrad, přírodních a kulturních krajin.Dlouhodobým cílem je vytvoření a rozvoj dobrovolnické základny, která se bude aktivně starat o památky v místě svého bydliště či regionu. Tento díl popisuje činnost CNT v území spojeném s Marií Ebner von Eschenbach.

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS Q1635. Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    
Komentáře

Sledujte živě