Stream nefunguje

Za křovím Hříběcích hor

 • Počet zhlédnutí:
 • ×
 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do listopadu 2017 budeme každou středu procházet krajinou Čech a Moravy a za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. Průvodcem po krajině nám bude vždy křovinář Ivan Van Chrasten.

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy.

Cesta pátá: Za křovím Hříběcích hor

V již pátém díle našeho putování českou kulturní krajinou se dostáváme zatím nejvíce východním směrem. Budeme se pohybovat na úpatí a v blízkém okolí Chřibů - malých moravských hor, které z hlediska geomorfologie náleží již do Karpat. V takovéto oblasti pak můžeme očekávat - pro ČR jako celek - poměrně netypické věci, jako je těžba ropy, lignitu, nádherně čisté bukové lesy, netypické světce (Jan Sarkander) a také krásná křoví. Těmi nás bude opět neomylně provádět Ivan Van Chrasten. 

Jako každý náš SLOW přenos bude i tento dobrodužný a dlouhý, proto  uvádíme několik ,,časově-záchytných“ bodů pro Vaši lepší orientaci:

Přibližně 13,20h - Přicházíme k hrobové části objektu hrobky Marie Von Ebner Eschenbach, místní literátky, jakési německy píšící Boženy Němcové na Moravě. Bude malý kytarový koncert i pouštění vlašťovek po větru.

Přibližně 14,50h - Procházíme první ,,přírodou“ dne - konkrétně parkem zámku v Zdislavicích.

Kolem 15,20h - Míjíme kostel Nejsvětější Trojice ve Zdounkách, kde žil snad i Svatý Jan Sarkander

Přibližně 16h - Hlavní křovinaření dne v podání Ivana Van Chrastena - v Bukových lesích a skalách u místa ,,Komínky“

Okolo 16,20h - Prohlížíme si vísku Kostelany (snad s panem starostou) a stavujeme se za panem historikem Jiřím Blahou - který nám ukazuje nejen své ,,muzeum Chřibů“, ale i fragmenty tělesa dálnice a mostků.

S podvečerem končí i naše pátá cesta.


Poděkování partnerovi

CZECH NATIONAL TRUST - Smyslem činnosti Czech National Trust je záchrana kulturního a přírodního dědictví pro příští generace. Inspirovali jsme se modelem britského National Trustu a naší vizí je celonárodní hnutí na záchranu kulturního dědictví, historických objektů, zahrad, přírodních a kulturních krajin.Dlouhodobým cílem je vytvoření a rozvoj dobrovolnické základny, která se bude aktivně starat o památky v místě svého bydliště či regionu. Tento díl popisuje činnost CNT v území spojeném s Marií Ebner von Eschenbach.

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS Q1635. Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    
Komentáře

Kudy?

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 148 664 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 613 674 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  4 101 326 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  4 018 172 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  335 627 zhlédnutí