Stream nefunguje

Putování Moravským Slováckem

  • Počet zhlédnutí: 6 515

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do listopadu 2017 budeme každou středu od 13.30 hodin procházet krajinou Čech a Moravy a za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. Stát se může cokoli – potkáme nečekané kolemjdoucí, zažijeme rozmary počasí, je možné, že vyprávění nějakého hosta nás přestane bavit nebo na chvíli ztratíme mobilní signál zajištující přímý přenos...prostě realita se vším všudy. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. Dostáváme tak velmi autentický pohled do života českého venkova a maloměsta, jako bychom byli na místě osobně.

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy. 

Cesta druhá: Kde v Česku žijí želvy a jedovatí pavouci?

Ve druhém díle, který startuje dnes ve 13.30, se podíváme na jižní Moravu. Krajina kolem Kyjova dokáže být v poslední době až exotická. Čím dál teplejší podnebí umožnilo, že se zde daří nejen dobrému vínu, ale také sladkovodním želvám i jedovatým pavoukům, jako je třeba slíďák tatarský nebo vzácnější sklepník moravský – i o tom se dozvíme při procházce s pozvaným ornitologem Milanem Řezáčem. Po cestě mezi Šardicemi a Kyjovem se v doprovodu odborníků ze Státního pozemkového úřadu dozvíme o místní erozi a úpravách krajiny a nakonec nás v Kyjově přivítá starosta František Lukl a nechá nás v přímém přenosu nahlédnout do místního života.

Rámcový harmonogram procházky

13:30 - start vysílání v oblasti ,,Šardice“ -  vodní nádrž Zápověď (Svatava Maradová a Radim Osička ze SPU o pozemkových úpravách, František Pavlík o erozi půdy a Milan Řezáč o pavoucích)

14:45 - začátek přesunu do oblasti ,,Kyjovsko“ od křížku v Šardicích

15:30 - setkání u radnice v Kyjově (se starostou Františkem Luklem a Blankou Pokornou nejen o historii města, folklorních tradicích a vínu)

17:30 - přibližný konec přímého přenosu

Poděkování partnerovi

Město Kyjov

Kyjov, město obklopené jemně zvlněnými modrými liniemi chřibských kopců a sladkostí dozrávajících vinohradů, prokvetlé tóny cimbálu a houslí.

Státní pozemkový úřad

Jednou z hlavních činností Státního pozemkového úřadu je řízení o pozemkových úpravách, které jsou důležitým nástrojem pro zmírňování negativních dopadů klimatických změn, zejména povodní a sucha. Podílí se i na rozvoji systému pro sledování sucha. Spravuje státní zemědělské nemovitosti a stavby využívané k vodohospodářským melioracím pozemků a souvisejícím vodním dílům ve vlastnictví státu. Státní pozemkový úřad se také zabývá bonitací půd a pedologickým průzkumem.

    

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS FA54. Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    

Komentáře

Sledujte živě