Stream nefunguje

Procházka Českým středohořím

  • Počet zhlédnutí: 5 260

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do listopadu 2017 budeme každou středu procházet krajinou Čech a Moravy a za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. Průvodcem po krajině nám bude vždy křovinář Ivan Van Chrasten.

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy.

Procházka Českým středohořím

Dnešní procházka nás zavede do Českého středohoří a průvodce nám bude opět botanik, zoolog a konceptuální umělec Ivan van Chrasten. 

Začínáme vyjmečně dříve a to již v 10:30 na vrcholu samotné Milešovky. Ve stínu hromové hory Milešovky, se kolem 11h potkáme s místním zemědělcem Danielem Pitkem. U kostela Sv. Martina ve Rtyni nad Bílinou se pak setká tým SLOW TV se starostou města, rozvojářem Janem Zemanem a jeho kolegou sociologem Alexandrem Reznikowem. Dále nás pak čekají odbornící ze Státního pozemkové úřadu, kteří nás seznámí s pozemkovými úpravami v této oblasti. Procházku zakončíme křovinařením s Ivanem van Chrastenem u pomníku Přemysla před památnými Stadicemi. 

Poděkování partnerovi

Technologické řešení

Státní pozemkový úřad

Jednou z hlavních činností Státního pozemkového úřadu je řízení o pozemkových úpravách, které jsou důležitým nástrojem pro zmírňování negativních dopadů klimatických změn, zejména povodní a sucha. Podílí se i na rozvoji systému pro sledování sucha. Spravuje státní zemědělské nemovitosti a stavby využívané k vodohospodářským melioracím pozemků a souvisejícím vodním dílům ve vlastnictví státu. Státní pozemkový úřad se také zabývá bonitací půd a pedologickým průzkumem.

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS FA54 . Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    

Komentáře

Sledujte živě