Stream nefunguje

Muzeum českého venkova

  • Počet zhlédnutí: 2 212

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do listopadu 2017 budeme každou středu procházet krajinou Čech a Moravy. Za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. Průvodcem po krajině nám bude křovinář Ivan Van Chrasten.

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy.

Procházka (nejen) anglickým parkem kolem muzea českého venkova

V již sedmém pokračování našeho putování se dostaneme k nejkrásnější empírové stavbě u nás - na zámek Kačina. Bude řeč především o historii zemědělství a života vůbec na panském statku. Dozvíme se, proč byly důležité tzv. agro-pastorální systémy hospodaření, a jaký je vůbec rozdíl mezi selským a panským statkem. Řeč příjde také na zakládání anglických parků a přímo v terénu se podíváme i na jeho prvky/struktury. Nevyhneme se ani současné expozici v NZM Kačina - tedy výstavám Království včel, Chotkovské zahrady a parky, Modely hospodářských staveb. Jako zlatý hřeb našeho programu se podíváme do krásného skleníku v areálu zámku, kde - snad - nevyrušíme právě se líhnoucí motýli a kvetoucí orchideje.  Zámek Kačina je obklopen také pozoruhodným anglickým parkem.

Předpokládaný harmonogram:

12:30 -  setkání v průčelí zámku s prvním pracovníkem Zemědělského muzea PhDr. Pavlem Novákem, který popíše architekturu a zámek zvenku. 

13:50- na zámku Kačina nás uvítá paní knihovnice Alena Štecherová. Projdeme s jejím komentářem hospodářské zázemí zámku a zámeckou konírnu v tomto pořadí: ledárna, prádelna, kuchyně a pak nově zrekonstruovaná konírna se zvuky a animací.

14:00 - navštěvujeme skleník. Zahradník Kačiny pan Roman Kváč nám zaujatě povypráví o tom, jak se právě na Kačině líhnou motýli a také o orchidejích.

14:30 - tým Slow TV pokračuje do parku ,,po své ose“: rondel – křižovatka osmi cest v oboře, před námi se budou otvírat působivé výhledy na aleje, skupiny stromů. Uvidíme též zdejší elegantní retuš v krajině – jednostranné příkopy - takzvaný prvek ,,ha-ha“...

15:40 - po přesunu z konírny vstupujeme do hlavního objektu, zde navštívíme krásnou ,,pánskou pracovnu“, kde sedí za stolem Dr. Štajnochr a mluví a kreslí o venkovu - na téma hospodaření na šlechtickém velkostatku. 

16:00  - v druhém patře zámku, krátce navštívíme expozice - Království včel, Chotkovské zahrady a parky a Modely hospodářských staveb.

Poděkování partnerovi

Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum bylo založeno v roce 1918, nicméně jeho nejstarší součást, muzeum na loveckém zámku Ohrada, zahájila činnost již roku 1842, a patrně je tak nejstarším specializovaným lesnicko-loveckým muzeem nejen v České republice, ale i v Evropě. Národní zemědělské muzeum představuje zemědělství jako soubor lidských činností, které jsou základním předpokladem zajištění důležitých surovin a především potravin, jimiž je nesporně determinován život každého z nás.  

https://www.nzm.cz/

Technologické řešení

    

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS FA54 . Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

Komentáře

Sledujte živě