Stream nefunguje

Muzeum českého venkova

 • Počet zhlédnutí:
 • ×
 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do listopadu 2017 budeme každou středu procházet krajinou Čech a Moravy. Za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. Průvodcem po krajině nám bude křovinář Ivan Van Chrasten.

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy.

Procházka (nejen) anglickým parkem kolem muzea českého venkova

V již sedmém pokračování našeho putování se dostaneme k nejkrásnější empírové stavbě u nás - na zámek Kačina. Bude řeč především o historii zemědělství a života vůbec na panském statku. Dozvíme se, proč byly důležité tzv. agro-pastorální systémy hospodaření, a jaký je vůbec rozdíl mezi selským a panským statkem. Řeč příjde také na zakládání anglických parků a přímo v terénu se podíváme i na jeho prvky/struktury. Nevyhneme se ani současné expozici v NZM Kačina - tedy výstavám Království včel, Chotkovské zahrady a parky, Modely hospodářských staveb. Jako zlatý hřeb našeho programu se podíváme do krásného skleníku v areálu zámku, kde - snad - nevyrušíme právě se líhnoucí motýli a kvetoucí orchideje.  Zámek Kačina je obklopen také pozoruhodným anglickým parkem.

Předpokládaný harmonogram:

12:30 -  setkání v průčelí zámku s prvním pracovníkem Zemědělského muzea PhDr. Pavlem Novákem, který popíše architekturu a zámek zvenku. 

13:50- na zámku Kačina nás uvítá paní knihovnice Alena Štecherová. Projdeme s jejím komentářem hospodářské zázemí zámku a zámeckou konírnu v tomto pořadí: ledárna, prádelna, kuchyně a pak nově zrekonstruovaná konírna se zvuky a animací.

14:00 - navštěvujeme skleník. Zahradník Kačiny pan Roman Kváč nám zaujatě povypráví o tom, jak se právě na Kačině líhnou motýli a také o orchidejích.

14:30 - tým Slow TV pokračuje do parku ,,po své ose“: rondel – křižovatka osmi cest v oboře, před námi se budou otvírat působivé výhledy na aleje, skupiny stromů. Uvidíme též zdejší elegantní retuš v krajině – jednostranné příkopy - takzvaný prvek ,,ha-ha“...

15:40 - po přesunu z konírny vstupujeme do hlavního objektu, zde navštívíme krásnou ,,pánskou pracovnu“, kde sedí za stolem Dr. Štajnochr a mluví a kreslí o venkovu - na téma hospodaření na šlechtickém velkostatku. 

16:00  - v druhém patře zámku, krátce navštívíme expozice - Království včel, Chotkovské zahrady a parky a Modely hospodářských staveb.

Poděkování partnerovi

Národní zemědělské muzeum

Národní zemědělské muzeum bylo založeno v roce 1918, nicméně jeho nejstarší součást, muzeum na loveckém zámku Ohrada, zahájila činnost již roku 1842, a patrně je tak nejstarším specializovaným lesnicko-loveckým muzeem nejen v České republice, ale i v Evropě. Národní zemědělské muzeum představuje zemědělství jako soubor lidských činností, které jsou základním předpokladem zajištění důležitých surovin a především potravin, jimiž je nesporně determinován život každého z nás.  

https://www.nzm.cz/

Technologické řešení

    

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS FA54 . Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

Komentáře

Kudy?

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 148 664 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 613 674 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  4 101 326 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  4 018 172 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  335 627 zhlédnutí