Stream nefunguje

Krajinou bitvy tří císařů

 • Počet zhlédnutí:
 • ×
 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do listopadu 2017 budeme každou středu od 13.30 hodin procházet krajinou Čech a Moravy a za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. Stát se může cokoli – potkáme nečekané kolemjdoucí, zažijeme rozmary počasí, je možné, že vyprávění nějakého hosta nás přestane bavit nebo na chvíli ztratíme mobilní signál zajištující přímý přenos...prostě realita se vším všudy. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. Dostáváme tak velmi autentický pohled do života českého venkova a maloměsta, jako bychom byli na místě osobně.

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy.

Cesta třetí: Krajinou bitvy tří císařů

Dnešní již třetí procházka se uskuteční v památné krajině bitvy tří císařů a průvodcem nám bude botanik, zoolog a konceptuální umělec Ivan van Chrasten, který sám sebe nazývá křovinářem. Věhlasný sochař Kurt Gebauer charakterizuje jeho postavu a činění takto: „Ivan van Chrasten patří k jinému etniku. Ne že by odněkud přišel. Vyšel z chrastí české kotliny, ale vytvořil vlastní kulturu a především trnové písmo.“ Nádherné záběry české krajiny a maloměsta nám v průběhu celého cyklu natáčí kameraman Branislav Pažitka.

Slavkovské bojiště je místo, rozkládající se východně od Brna, kde došlo 2. prosince roku 1805 k bitvě tří císařů, ve které francouzský císař Napoleon porazil spojenecká rakousko-ruská vojska císaře Františka a cara Alexandra I. Zahrnuje na území dvou okresů Vyškov a Brno-venkov. Její šířka je zhruba 8 km a hloubka kolem 6 km, celé území má pak rozlohu asi 120 km² a pojímá 25 obcí. V rámci naší cesty krajinou navštívíme nebo projedeme kolem některých obcí - Šlapanic, Slavkova u Brna, Ponětovic, Prace... Naše cesta by měla skončit až na vrcholu kopce, kde si Napoleon zřídil své velitelské stanoviště.

Začneme východním směrem, v obci Němčany, kde v poslední době dochází k zajímavým pozemkovým a krajinným úpravám. To, jakým způsobem dnes lze pečovat a upravovat naší kulturní krajinu, nám objasní hned v úvodu u Letonského hájku pan Filip Šálek, přírodovědec z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Při následné procházce kolem pozemkových úprav nám budou průvodci pan Havelka a paní Sedláková, které bude zpovídat křovinář Ivan Van Chrasten.

Pak již ,,práskneme do koní“ a koňským povozem pojedeme spanilou jízdou, mimo jiné kolem poutního místa Lutrštéku (léčivý pramen). Vyjedeme na kopec Urban, kam vede ze Slavkova i poutní cesta a celé místo je zasvěceno papeži sv. Urbanovi, patronu vinařů, sadařů a zahradníků.

Okolo 16. hodiny potom dorazíme za obcí Křenovice, k Pomníčkům i k hromadnému hrobu vojáků z bitvy u Slavkova a křenovických obětí cholery.

Krajinou kolem obce Prace nám budou společnost dělat skupiny starých alejí a historická krajina, které bude popisovat opět přírodovědec Šálek a historika kronikář Šlapanic pan Kopecký. Po příjezdu v 17 hodin opustíme náš ,,koňský povoz“ a projdeme se pro změnu maloměstskou krajinou ve společnosti šlapanických architektů, kteří jednoduchým a efektivním způsobem (pomocí manuálu veřejného prostoru) tvoří na malém městě malé zázraky.

Poděkování partnerovi

Státní pozemkový úřad

Jednou z hlavních činností Státního pozemkového úřadu je řízení o pozemkových úpravách, které jsou důležitým nástrojem pro zmírňování negativních dopadů klimatických změn, zejména povodní a sucha. Podílí se i na rozvoji systému pro sledování sucha. Spravuje státní zemědělské nemovitosti a stavby využívané k vodohospodářským melioracím pozemků a souvisejícím vodním dílům ve vlastnictví státu. Státní pozemkový úřad se také zabývá bonitací půd a pedologickým průzkumem.

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS FA54. Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    

Komentáře

Kudy?

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 148 664 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 613 674 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  4 101 326 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  4 018 172 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  335 627 zhlédnutí