Stream nefunguje

Kolem nejstarší rozhledny v Čechách

 • Počet zhlédnutí:
 • ×
 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do listopadu 2017 budeme každou středu procházet krajinou Čech a Moravy. Za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. Průvodcem po krajině nám bude křovinář Ivan Van Chrasten.

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy.

Procházka kolem hory Kleť

V rámci již šesté naší Cesty kulturní krajinou se vypravíme „dobýt“ nejvyšší vrchol Blanského lesa – kopec Kleť. Místo nese jedno z vůbec nejstarších zaznamenaných pojmenování hor v Čechách. První písemná zmínka o jejím jménu pochází z roku 1263, kdy je uváděna jako mons Nakletti, další záznam z roku 1318 ji zmiňuje jako mons Naclati. Z těchto dokladů se usuzuje na původ jména ze staročeského slova klětЬ ve významu bouda, komůrka, sklep. Společně navštívíme několik takovýchto „boud“ a ne jen tak ledajakých.

Předpokládaný harmonogram: 

V 12:30 začne náš přímý přenos přímo z horní stanice 61 let staré unikátní lanovky, se kterou nás seznámí starosta obce Holubov a možná i nejstarší žijící náčelník lanové dráhy.

Následovat bude okolo 13 hodiny samotná prohlídka rozhledny – boudy z roku 1825, kterou nechali postavit Schwarzenbergové. Další bod programu je nejistý, ale pokud bude slušné počasí, měli bychom kolem 14 hodiny vyjet výtahem na vrchní patro poslední dominanty kopce Kleť – tedy vysílač Českých Radiokomunikací, z kterého je snadno vidět až do Alp.

Následovat bude přesun na hvězdárnu, kde nám astronom pan Tichý kolem 14,30h poví něco o hledání planetek, které by jednou mohly zasáhnout i naši planetu. 

Přibližně ve 3 hodiny se setkáme s panem Kordačem, který nás jako zástupce státního podniku Lesy ČR postupně provede bučinami místní rezervace -kulturního lesa. V lese se skrývá také několik dalších památek na rod Schwarzenbergů, v podobě „výročních“ kamenů.

Před setměním (okolo 16 hodiny) – jak se dalo čekat – mírně vyhladovělí docházíme do bývalé Uhlířské myslivny, dnes penzionu, kde na nás již v poslední boudě pod horou Kleť čeká vynikající guláš a pivo. Pokud vše půjde dobře, dozvíme se v přímém přenosu ledacos o místy drsném životě (zvláště v zimě) v oblasti Blanského lesa. Pan domácí prý pozval své kamarády až od Boletic...

Poděkování partnerovi

Lesy ČR

Státní podnik Lesy České republiky byl založen před 25 lety (1.1.1992). Obhospodařuje více než 1,3 mil. ha lesního majetku ve vlastnictví státu (téměř polovina všech lesů v ČR). Pečuje také o více než 38 tisíc km bystřin a drobných vodních toků. Revírníci (dříve hajní) se snaží o les starat přírodě blízkým způsobem (tzv. trvale udržitelné hospodaření). Cílem podniku je vytváření stabilních, kvalitních, druhově, prostorově a věkově skupinovitě smíšených lesů. LČR jsou největším správcem chráněných území a nejdůležitějším partnerem orgánů ochrany přírody v České republice. Snahou LČR je respektovat režim stanovený pro obhospodařování lesů v chráněných územích. Značné finanční prostředky Lesy ČR investují do obnovy imisemi poškozených lesů v pohraničních oblastech, do obnovy a údržby lesních cest, které dnes neslouží pouze pro obhospodařování lesa, ale i pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS FA54 . Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz. 

    

Komentáře

Kudy?

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 148 664 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 613 674 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  4 101 326 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  4 018 172 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  335 627 zhlédnutí