Stream nefunguje

Hlubokými lesy Křivoklátska

 • Počet zhlédnutí:
 • ×
 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

Seriál cest českou krajinou v přímém přenosu

Video seriál Cesty kulturní krajinou je pomalá reality show o zdánlivě obyčejných místech naší země. V přímém přenosu po dobu 3 měsíců od října do půlky prosince 2017 budeme každou středu procházet krajinou Čech a Moravy. Za doprovodu odborníků a místních lidí, kteří k danému místu mají intimní vztah. S malou ruční kamerou a streamovacím batohem jde kameraman Branislav Pažitka krajinou krok za krokem, bez střihů a speciálních efektů. 

Program vytvořila redakce internetového pořadu Slow TV na Playtvak.cz ve spolupráci s urbanistou a výtvarníkem Janem Trejbalem z platformy NEOLOKATOR.CZ, která se zaměřuje na problematiku mezioborového rozvoje území a exkurze pro samosprávy.

Hlubokými lesy Křivoklátska - opravdová cesta do krajiny

V rámci naší předposlední procházky zavítáme do CHKO Křivoklatsko, do okolí kopce Vlastce a obce Skryje u Berounky. Krajinou vskutku kulturní nás provedou nejprve dva lesníci pan Pecha a Ambrož, kteří nám vysvětlí, jak se ,,dělá les“ v chráněné oblasti. Pokud vyjde počasí, budeme i létat s dronem.

Ve vesnici Skryje na nás potom čeká botanik a spisovatel Jiří Sádlo, společně s umělcem a profesorem Milošem Šejnem. Oba tito vzácní hosté budou průvodci podél řeky Berounky. Naše cesta skončí pod (nebo na) zřícenině hradu Týřov.

Předpokládaný harmonogram:

12,30 - Začátek přenosu z oblasti Malého Vlastce (CHKO Křivoklat) - procházka s lesníky z Lesy ČR

13,45 - Ukázka práce s dronem v lesích

14,30 - Jiří Sádlo vypráví cestou k Berounce o přírodě, jak se zde změnila za posledních 50 let

15,15 - Miloš Šejn přebírá kameru a ukazuje přírodu pohledem umělce, performera. Součástí je i kresebný záznam. 

Poděkování partnerovi

Lesy ČR

Státní podnik Lesy České republiky byl založen před 25 lety (1.1.1992). Obhospodařuje více než 1,3 mil. ha lesního majetku ve vlastnictví státu (téměř polovina všech lesů v ČR). Pečuje také o více než 38 tisíc km bystřin a drobných vodních toků. Revírníci (dříve hajní) se snaží o les starat přírodě blízkým způsobem (tzv. trvale udržitelné hospodaření). Cílem podniku je vytváření stabilních, kvalitních, druhově, prostorově a věkově skupinovitě smíšených lesů. LČR jsou největším správcem chráněných území a nejdůležitějším partnerem orgánů ochrany přírody v České republice. Snahou LČR je respektovat režim stanovený pro obhospodařování lesů v chráněných územích. Značné finanční prostředky Lesy ČR investují do obnovy imisemi poškozených lesů v pohraničních oblastech, do obnovy a údržby lesních cest, které dnes neslouží pouze pro obhospodařování lesa, ale i pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos používáme speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS FA54 . Systém je připojen k internetu s použitím 4G LTE sítě společnosti O2. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz.

    

Komentáře

Kudy?

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 148 670 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 613 724 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  4 101 372 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  4 018 201 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  335 634 zhlédnutí