Stream nefunguje

Co se děje kolem nejstarší stojící stavby v ČR ?

  • Počet zhlédnutí: 3 263

Cyklus „Cesty kulturní krajinou“

Série dlouhotrvajících přímých přenosů z pozoruhodných míst po celé České republice vás bude provázet celým podzimem tohoto roku. Hlavní přidanou hodnotou tohoto projektu je propojení principů formátu SLOW TV s insiderským pohledem místních odborníků, starostů, aktérů, spolků a odborníků přímo v dané lokalitě.

Budeme zažívat jak cesty, kdy divák přichází do situací, které při běžné procházce krajinou nemůže sám zažít, tak se zaměříme i na aktuální odborné témata týkající se naší krajiny. Zda je kulturní musíte již posoudit sami...

Režisérem a scénáristou pořadu je Jan Trejbal, výtvarník a urbanista, který v roce 2011 založil platformu NEOLOKATOR.cz, která se zaměřuje na tvorbu strategických studií (veřejné prostory, krajina, parky), vědecko-výzkumnou činnost (Fakulta architektury ČVUT a UMPRUM) a osvětovou činnost (exkurze pro samosprávy, publikace, ČR3-Vltava, výstavy). V roce 2006 byl také Janem Trejbalem (nezávisle na vývoji SLOW TV) zapsán užitný vzor na ,,kameramana s vysílacím batohem“.

Kameramanem a moderátorem celého cyklu je Branislav Pažitka.

PILOTNÍ VYSÍLÁNÍ

Cesta 1: Co se děje kolem nejstarší stojící stavby v ČR ?

První cesta je pilotním vysílání, ve kterém si chceme celý koncept včetně technického řešení vyzkoušet společně s fanoušky naší pomalé televize. Děkujeme vám za zpětnou vazbu, kterou s námí prosím sdílejte v komentářích nebo e-mailem na slowtv@playtvak.cz.

 V prvním díle se vydáme hned do tří obcí: Zákolan, Kovár a Trněného Újezdu , které se nacházejí pod staroslavným hradištěm Budeč, v údolí Zákolanského potoka. Symbolem i dominantou obce, které daleko překračují význam, je hradiště Budeč s rotundou Sv. Petra a Pavla. Rotunda je nejstarší stojící kamennou památkou v České Republice a místem studií kněžice Václava, pozdějšího patrona České země.

V rámci naší cesty, vedené starostkou obce PhDr. Lucií Wittlichovou se podíváme například na kulturní a společnský život, který v obci existuje, stejně tak budeme mluvit o dědictví v podobě stojící sochy a rodného domku Antonína Zápotockého, stejně jako o místní přírodní památce - Kovárských stráních. Cestou potkáme například archeologa Petra Medunu, nebo znalce místních přírodních krás Vladimír Dobeš. Čeká nás toho ale jistě mnohem víc.

Poděkování partnerovi

Chceme poděkovat především obyvatelům obce Zákolany, že nás pustili do svých představ a situací. Doufáme, že tato naše cesta může posloužit k lepší propagaci tohoto překrásného místa kousek od Prahy.

Technologické řešení

Pro tento přímý přenos vytvořili experti ze společnosti CamStreamer na míru speciální streamovací sadu s IP kamerou AXIS FA54. Streamovací aplikace CamStreamer 2.0 běžící uvnitř kamery zajišťuje vysílání přímo na server Playtvak.cz. Mobilní vysílání je možné díky bonding routeru Peplink se dvěma LTE modemy a roamingovými kartami. Sada umožňuje wi-fi připojení a GPS pro zobrazení pozice na mapě, napájení zajišťuje LiPol akumulátor na 18 hodin provozu a rychlá nabíječka, která baterii nabije na plnou kapacitu za 90 minut.

    

Komentáře

Sledujte živě