Stream nefunguje

Brány pekelné: kde končí odpad z Prahy

 • Počet zhlédnutí:
 • Zachyťte neobvyklé předměty!
  ×

  Pošlete nám snímky neobvyklých předmětů, které zahlédnete v bunkru spalovny, na Facebook nebo na e-mail slowtv@playtvak.cz

 • Co je slow TV?
  ×

  Slow TV je vysílání v přímém přenosu z míst, která slibují zajímavé příběhy. Pomalu sledujeme zdánlivě obyčejné scény ze života lidí, zvířat, rostlin i strojů, tak jak se odehrávají právě v tomto okamžiku. Je to nuda? Možná jen na první pohled!

  Jak sledovat Slow TV?
  Slow TV je nový formát, který nelze sledovat jako běžný videoklip. Níže je pár tipů, jak si vysílání co nejlépe užít.

  ŽIVÉ ZÁTIŠÍ – Uklidňující pomalá scéna má své kouzlo a můžete si ji pustit na vaší chytré televizi nebo na druhém monitoru při práci.

  DENNÍ ZPRAVODAJSTVÍ – Zkontrolujte si čas od času, co se právě děje ve vašem oblíbeném záběru. Na očekávané události se vás pokusíme předem upozornit, ale život se stejně odvíjí pokaždé jinak!

  AKČNÍ HRA – Svá pozorování můžete komentovat nebo sdílet s ostatními. S každým vysíláním navíc uvedeme nějakou konkrétní výzvu. A co víc, často můžete rovnou vyrazit na místo činu a zasáhnout do děje!

  Inspirace a technické řešení
  Pro uvedení Slow TV v České republice nás inspiroval velký úspěch podobných projektů v několika zemích Evropy v čele se slavnými slow TV pořady Thomase Helluma v Norsku. Českou verzi Slow TV realizujeme s pomocí různých druhů IP kamer, streamovací aplikace CamStreamer a 4G LTE sítě od O2. Za poskytnutí technologií a servisu děkujeme zvláště video expertům ze společností Axis Communications a NetRex.

  Navrhněte nové vysílání!
  Témat máme hodně, ale do Slow TV se můžete aktivně zapojit i vy. Napište nám do redakce své tipy na adresu slowtv@idnes.cz!

 • Zašlete video

Nejnovější sestřihy SlowTV: (další videa)

V tomto streamu jsme vám přinášeli živý pohled do míst, kde končí 95% směsného odpadu z Prahy a okolí. Mohli jste sledovat ohromný bunkr spalovny ZEVO Malešice s jeřáby a násypkami kotlů, jejichž úkolem je hospodárně a ekologicky zlikvidovat vše, co po nás zbylo – a co jsme nevytřídili.

ZEVO (Zařízení na energetické využití odpadu) v Praze Malešicích funguje od roku 1998 a pracuje ve dne v noci 355 dní v roce. Za rok zlikviduje více než 300 000 tun odpadu a nahrazuje tak jeho nehospodárné a neekologické ukládání na skládkách. Odpad je zde měněn v energii. Ta se pak vrací občanům Prahy v podobě tepla a elektřiny. Podmínkou je samozřejmě absolutní vyčištění kouřových zplodin a dodržení emisních limitů, tak aby nebylo ohroženo lidské zdraví a životní prostředí.

POVÁNOČNÍ SOUTĚŽ

Děkujeme vám všem za účast v soutěži o exkurzi do spalovny, kde uvidíte obří bunkr a jeřáby naživo. Přišly nám desítky snímků vánočních stromečků (které sem nepatří), z kterých jsme vylosovali 5 diváků: Zbyňka Kučeru, Jiřího Hosice, Gabrielu Císařovskou, Martina Staňka a Libuše Milítská.

Co jste viděli ve videu?

Bunkr: Hala na odpad o objemu 11 000 m3, která slouží jako dočasný sklad odpadu před energetickým využitím. Odpad je zde z důvodu nesourodého ložení pomocí dvou jeřábů promícháván a následně přikládán do kotlů. Pro případ požáru je bunkr neustále kontrolován termokamerami napojenými na vodní děla pro okamžité hašení.

Návoz odpadů: Denně je přijato k energetickému využití cca. 200 svozových aut, která vezou směsný komunální odpad o průměrné hmotnosti 6 - 7 tun. Můžete sledovat, jak se odpad sype dírami vlevo.

Jeřáby: přikládání a promíchávání odpadu je zajištěno dvěma polypovými jeřáby o nosnosti 5t. Průměrná hmotnost jedné vsázky se pohybuje okolo 3,5 tuny odpadu. Množství přiloženého odpadu je zaznamenáváno a evidováno pro statistické účely.

Kotle: Chapadla jeřábů sypou odpadky do násypek 4 vertikálních kotlů. Kotle samotné vidět nemůžete. Ty jsou navazující částí na násypky kotlů, které jsou vidět ve streamu vpravo. Spálením okolo 45 tun odpadu tak vyrobí až 120 tun páry za hodinu, přičemž za rok zásobí světlem a teplem okolo 20 000 pražských domácností.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Stream Spalovna

Vítejte v předpokoji pekla v Malešicích. Vše, co uvidíte, shoří

Vánoční stromečky ve spalovně

PŘÍMÝ PŘENOS: Zachyťte vánoční stromek ve spalovně a vyhrajte exkurzi

Poděkování

Za spolupráci děkujeme společnosti Pražské služby a.s., provozovateli ZEVO Malešice.

Technologické řešení

Obraz snímá IP kamera AXIS Q1615 poskytující barevný obraz ve dne i v noci. V její paměti je nahraná aplikace CamStreamer společnosti NetRex , která umožńuje přenos videa přímo z kamery do přehrávače Playtvak.cz. Technické detaily ohledně instalace, provozu i přenosu streamu či fotky a videa ze zákulisí se dozvíte na facebookovém profilu NetRex.

    

Sdílejte:

Komentáře

Online na SlowTV

 • Krmítko Makov

  Ptačí krmítko v Makově

  1 143 433 zhlédnutí
 • Planespotting

  Planespotting

  18 570 899 zhlédnutí
 • Transportní loď na Labi.

  Loď RIO 2 brázdí vody Labe

  4 082 600 zhlédnutí
 • mazacka logo

  Mazací tramvaj jede Prahou

  4 008 698 zhlédnutí
 • Hlavní nádraží v Praze
 • potakova fotka
 • logo cercany

  Nádraží Čerčany

  333 522 zhlédnutí